Na sankach wprost na ulicę

Zimowa aura zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. Niestety co roku odnotowuje się wypadki związane z niebezpiecznymi zabawami. W czwartek (14 stycznia) włodawscy policjanci interweniowali, gdy grupa dzieci zjeżdżała na sankach tuż przy ulicy.

Dyżurny komendy otrzymał telefon informujący o tym, że grupa dzieci powoduje duże zagrożenie dla siebie i kierowców, zjeżdżając na sankach. Korzystały z górki przy sklepie „Stokrotka”, skąd zjeżdżały w stronę ulicy Korolowskiej.

Wysłani na miejsce mundurowi pouczyli dzieci, że powodują zagrożenie i wskazali im bezpieczne miejsce, gdzie mogą kontynuowac swoją zabawę. Absolutnie nie wystawiali żadnych mandatów. – Takich sytuacji jest wiele, dlatego w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prezentujemy zasady bezpieczeństwa, które powinniśmy przypominać naszym pociechom – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Pamiętajmy, aby zjeżdżać na sankach ze wzniesień i górek z dala od jezdni i chodników, ponieważ grozi to wypadkiem. Ślizgawek nie należy urządzać na ulicach i chodniku, bo niesie to ze sobą poważne zagrożenie dla ludzi. Zabawa w śnieżki powinna być przemyślana.

Należy się bawić tak, aby nie wyrządzić sobie krzywdy i innym. Należy też zwracać uwagę na mienie w pobliżu. Nikomu nie sprawiłby radości uszkodzony samochód czy wybita szyba w oknie. Nie wolno rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego. Podczas zabaw na śniegu i lodowisku należy pilnować swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe, portfel i telefon komórkowy oddajmy do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na zamarznięte akweny wodne takie jak stawy, sadzawki, jeziora i rzeki. Bez względu na to, jak duży jest mróz i jak gruby jest lód, zabrania się wchodzenia na niego. Nigdy bowiem nie wiemy, w jakich miejscach pokrywa lodowa jest słabsza, bądź podmyta przez nurt. Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat wspomnianych zagrożeń i przypominali zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu – apeluje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here