Nadgryziona czekolada zamiast gry

Mieszkaniec gminy Urszulin został oszukany w sieci. Chciał kupić grę, a po przelaniu pieniędzy w paczce zamiast płyty znalazł jedynie czekoladę, i to napoczetą. Na transakcji urszulinianin stracił 150 zł i dobry humor.

Do urszulińskich policjantów zgłosił się mieszkaniec gminy, który poinformował, że został oszukany podczas zakupów w Internecie. – Mężczyzna na początku listopada zamówił grę na konsolę – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Ofertę znalazł na jednym z portali społecznościowych. Po umówieniu szczegółów ze sprzedającym przelał 150 złotych na wskazane konto.

Niestety, w przysłanej kopercie zamiast gry znalazł czekoladę i do tego rozpoczętą. Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i co za tym idzie wzmożona aktywność zakupowa również w sieci. Pamiętajmy, żeby podczas zakupów w Internecie zawsze zachowywać czujność. Przed dokonaniem przelewów zawsze sprawdzajmy opinie o sprzedającym. Korzystajmy również z metody płatności za pobraniem oraz opcji sprawdzania zawartości przesyłki. Wzmożona ostrożność może uchronić nas przed oszustami. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here