Narkotyki na Wielkanoc

Trwa ustalanie, kto do osadzonego we włodawskim więzieniu usiłował wysłać narkotyki. Woreczki z metaamfetaminą były ukryte w liście z kartką świąteczną, a kontrabandę przechwycili czujni funkcjonariusze. Jedno jest pewne, przynajmniej jedno z życzeń adresata nie zostanie spełnione.

Czujnością wykazali się funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie. – W trakcie kontroli korespondencji przychodzącej do osadzonego ujawnili, że w liście, oprócz kartek z życzeniami, znajdują się trzy foliowe woreczki z białym proszkiem – mówi por. Daniel Pręciuk z Zakładu karnego we Włodawie. – Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność metaamfetaminy.

Ujawniona substancja została zabezpieczona i przekazana policjantom. Wnikliwość naszych funkcjonariuszy podczas dokonywanych kontroli korespondencji czy paczek otrzymywanych z zewnątrz, w powiązaniu z systematycznymi szkoleniami wpływa na uszczelnienie dróg, którymi substancje niedozwolone mogą przedostawać się na teren jednostki. Wszyscy funkcjonariusze i pracownicy jednostek penitencjarnych są zobowiązani do realizacji czynności profilaktycznych, mających na celu m.in. zapobieganie tego rodzaju zagrożeniom – dodaje Pręciuk. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here