Narkotyki zamówił kurierem

Blisko kilogram naroktyków miał do mieszkańca Włodawy przywieźć kurier. Prochy 39-latek zamówił za granicą. W lubelskiej sortowni podejrzaną paczkę wytropił policyjny pies.

W poniedziałek (22 marca) funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego otrzymali informację, iż do sortowni jednej z firm kurierskich w Lublinie mogły trafić podejrzane przesyłki. – W trakcie sprawdzania obiektu mundurowych wspierał pies służbowy szkolony do wykrywania substancji odurzających – opowiada komisarz Kamil Gołębiowski z KWP w Lublinie.

– Prowadzone czynności pozwoliły natrafić na przesyłkę z zagranicy, w której znajdowała się krystaliczna substancja. Jak się szybko okazało, były to narkotyki. Łącznie blisko kilogram substancji psychoaktywnej w postaci 4CMC. Narkotyki zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Przejęcie sprawy i działania policjantów pozwoliły bardzo szybko dotrzeć do adresata przesyłki.

Jak się okazało, narkotyki miały trafić do 39-letniego mieszkańca Włodawy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu substancji psychoaktywnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – dodaje Gołębiowski. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here