Nastolatka zatrzymana za przemyt

Pierwsza „praca” z pewnością nie popłaci w przypadku 18-latki, która została złapana na gorącym uczynku przemytu papierosów z Ukrainy. Nastolatka, wraz z 24-letnim znajomym, została zatrzymana nad Bugiem przez pograniczników ze Zbereża (gm. Wola Uhruska).

Do zdarzenia doszło w czwartek (1 lipca b). – Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli dwie osoby poruszające się w pobliżu Bugu – mówi por. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie. – Wysłany na miejsce patrol ujawnił i zabezpieczył w kompleksie leśnym położonym blisko granicy państwowej, wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 80 tysięcy sztuk zostały przemycone z Ukrainy do Polski i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

W toku podjętych działań na miejscu zatrzymano 18-letnią kobietę oraz 24-latka, którzy odnosili w głąb lasu przemycone wcześniej papierosy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here