Nauczyciele w większości zdrowi

Na ok. 150 przebadanych przed końcem ferii nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych powiatu włodawskiego, tylko u dwóch osób wykryto Covid-19. To bardzo dobra wiadomość, choć wielu z nich o tym, że jednak są „ujemni”, nie dowiedziało się do tej pory.

Drugi tydzień ferii to dla włodawskiego sanepidu był czas pobierania wymazów od nauczycieli szkół podstawowych, którzy mieli wrócić do stacjonarnego nauczania klas 1-3 od razu po feriach. Po tygodniu pracy w szkole wielu z nich nadal nie wie, jaki wynik dały ich badania. – Koleżanka, która ma internetowe konto pacjenta wynik testu mogła sprawdzić już dzień po badaniu.

Reszta nauczycieli, którzy z takiej platformy nie korzystają, pozostaje w nieświadomości do tej pory, choć przed wymazywaniem zapewniano nas, że wynik otrzyma każdy, zanim wróci do pracy z dziećmi – mówi pedagog z wieloletnim stażem pracujący w małej szkole wiejskiej. Takich głosów niezadowolenia jest więcej, bo przesiewowe badania nauczycieli miały uspokoić także rodziców uczniów, którzy posłali swoje pociechy do szkół po feriach, a tymczasem wciąż nie wiedzą, czy pracownicy szkoły nie są chorzy np. bezobjawowo.

Wszystkich uspokaja Mariusz Januszko, szef włodawskiego sanepidu. – To, że któryś z nauczycieli nie otrzymał żadnej informacji jest dla niego najlepszą wiadomością – mówi. – Gdyby było inaczej, nasi pracownicy od razu by się do takiej osoby zgłosiły i poddały odpowiednim procedurom. Badania na obecnośc koronawirusa wśród nauczycieli wypadły bardzo pozytywnie. Na ok. 150 wymazanych osób tylko u dwóch wykryto obecność wirusa – tłumaczy Januszko. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here