Nie będą kupować od Urszulina

Ponad 1,2 miliona złotych otrzymała gmina Stary Brus na modernizację ujęcia wody oraz spięcie całej sieci kanalizacyjnej w jedną całość.

Sieć wodociągowa na terenie gminy Stary Brus jest zasilana z dwóch ujęć wody, ale tylko jedno znajduje się na terenie gminy. Część odbiorców z Dominiczyna, Lubowierza i Heleninia korzysta z wody kupowanej od gminy Urszulin. To zaś generuje dodatkowe koszty. – Na terenie gminy obowiązuje jednolita stawka za dostarczenie wody ustalona przez radę gminy – wyjaśnia sekretarz Andrzej Ćwirta.

– Mieszkańcy, których zaopatruje ujęcie z Urszulina, płacą tyle samo, co ci korzystający z ujęcia naszego, ale oczywiście gmina Urszulin nie sponsoruje nam przesyłu, a różnicę w cenie musimy pokrywać z budżetu. Projekt, na który uzyskaliśmy dofinansowanie, pozwoli uniezależnić się od dostaw wody od sąsiadów. Dzięki niemu zepniemy całkowicie sieć gminną i zmodernizujemy własne ujęcie – tłumaczy Ćwirta.

Na razie nie wiadomo, ile dokładnie będzie kosztowała inwestycja. Będzie to wiadomo po wpłynięciu ofert na te zadania. Można jednak przypuszczać, że całość przekroczy 2 mln zł, więc będzie to jedna z największych inwestycji w historii gminy. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here