Nie będzie Netto. Zwolnienia grupowe w Tesco

Chełmskie i krasnostawskie Tesco nie zmienią szyldu na Netto. Oba sklepy zostaną zamknięte, a ich pracownicy zostaną objęci programem zwolnień grupowych.

Rok temu okazało się, że Tesco sprzedaje swój biznes w Polsce firmie Salling Group A/S., która jest właścicielem sieci handlowej Netto. Dave Lewis, prezes Grupy Tesco, informował, że ta „transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce”. Niedawno jedna z naszych Czytelniczek otrzymała wiadomość tekstową z informacją, że karty Clubcart będą aktywne tylko do lipca br. Klienci byli ciekawi, od kiedy sklep będzie działał pod szyldem „Netto”.

Wówczas w biurze prasowym odpowiedziano naszej dziennikarce lakonicznie – „z dniem 16 marca br. Tesco Polska stało się częścią Salling Group A/S, właściciela sieci handlowej Netto i to do niej należy kierować wszelkie pytania dotyczące sklepów Tesco w Polsce”. Z kolei „Netto Polska” odpisała, że w ciągu minionych miesięcy opracowywali szczegółowy plan dla każdego sklepu, a o szczegółach dotyczących konkretnych lokalizacji będą informować w miarę zbliżania się terminów realizacji poszczególnych planów.

Teraz wiadomo jednak, że Sailling Group, duńska grupa sprzedażowa, która przejęła sieć sklepów Tesco, zdecydowała o redukcji zatrudnienia w części placówek i ich zamknięciu. Na liście tych sklepów jest chełmskie i krasnostawskie Tesco. Oznacza to, że ani jedna, ani druga placówka nie zmieni szyldu na „Netto”, a po prostu przestanie funkcjonować.

– W toku licznych analiz podjęto decyzję o tym, że sklepy Tesco w Chełmie (ul. Lwowska 24) oraz Krasnymstawie (Zakręcie 2J) zostaną zamknięte – informuje w imieniu Tesco Polska Krzysztof Kwintkiewicz. – Pracownicy tych sklepów zostaną objęci programem zwolnień grupowych. O terminie zamknięcia placówek będziemy informować, gdy będzie się on zbliżał, do tego czasu działają one jak dotychczas.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie to zawiadomienie o zwolnieniach grupowych jeszcze nie dotarło. Przypomnijmy, że niedawno do chełmskiego pośredniaka wpłynęła informacja o zwolnieniach grupowych w PKS Chełm. Spółka ta jest w likwidacji. Spośród 59 osób objętych zwolnieniem grupowym, 55 już otrzymało wypowiedzenia. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here