Nie było mocnych na Adriana Koszałkę

Czterech zawodników lubelskiego Fight Gym wystąpiło w rozgrywanych w Bałtowie finałach Pucharu Polski w kick-boxingu! Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się junior starszy Adrian Koszałka, który wygrał rywalizację w K1 Rules w kategorii do 67 kg.

W pojedynku o pierwsze miejsce podopieczny trenerów Rafała Murata i Łukasza Bartnika pokonał w pierwszej rundzie przez RSC Aleksa Ładniaka z Klubu Sportowego Pretorium Poznań. Największym marzeniem Adriana Koszałki jest start w ringu zawodowym i, jak twierdzi, będzie na to ciężko pracował.

Pozostali zawodnicy Fight Gym Lublin występujący w K1 Rules: senior Norbert Flis w kat. do 71 kg oraz juniorzy starsi – Jakub Kamiński w kat. 75 kg i Kamil Dobrzyński w kat. do 60 kg, w walkach o trofeum musieli uznać wyższość rywali.

Świetnie w Bałtowie spisały się także reprezentantki naszych klubów: Lubelskiego Zrzeszenia Muaythai, MKS Kalina i Fight Gym Lublin. Wszystkie startujące lubelskie zawodniczki wróciły z zawodów do domu z medalami!

Drugie lokaty zajęły Natalia Krupa w K1 Rules juniorek starszych w kat. do 70 kg oraz Aleksandra Krępecka w kick-light juniorek w kat do. 55 kg. W kick-light kadetek starszych do 50 kg trzecia była Oliwia Dadej z Fight Gym.

Zawody Pucharu Polski odbyły się w urokliwej scenerii JuraPark Bałtów, a finałową, znakomicie zorganizowaną galą, obejrzało wielu kibiców.

Najlepszym zawodnikiem turnieju Pucharu Polski wybrano Rafała Kamińskiego z Panzer Team Sejny w kat. do 81 seniorów, który wygrał walkę finałową z Piotrem Sokołem z Małopolskiej Szkoły Sportu i Rekreacji RING Kraków. MAG