Nie dał się oszukać

Próby wyłudzenia pieniędzy stają się ostatnimi czasy rzeczą powszechną. Na szczęście nie wszyscy dają się nabrać na starania oszustów. Przykładem jest przedsiębiorca z Hanny, który o próbie takiego wyłudzenia zawiadomił policję.

We wtorek (5 października) do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Hanna, który zawiadomił o usiłowaniu oszustwa. – Z jego relacji wynikało, że na adres swojej firmy otrzymał pismo od osoby podającej się za pracownika Krajowego Centrum Analiz – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – W korespondencji została zawarta informacja o rzekomo zaplanowanej w najbliższym czasie kontroli, za którą ma w ciągu 7 dni uiścić opłatę w wysokości 1000 złotych. Jeżeli tego nie zrobi, to zostanie na niego nałożona kara w wysokości 950 000 złotych.

Mężczyzna skontaktował się z księgową swojej firmy, która poradziła mu zgłosić sprawę na Policję, bo najprawdopodobniej jest to próba wyłudzenia pieniędzy. Włodawscy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Na szczęście w tym przypadku mężczyzna nie dał się oszukać i skonsultował się jeszcze z inną osobą. Niewątpliwie to przykład prawidłowego zachowania. Zawsze, jeżeli mamy wątpliwości co do otrzymanej korespondencji lub informacji przekazywanej nam telefonicznie, warto dać sobie czas do namysłu i to zweryfikować, zwłaszcza jeżeli ktoś namawia nas do przekazania pieniędzy – twierdzi pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here