Nie dostali wypłat, więc nie pracują

– Od dwóch tygodni w zasadzie nic tu się nie dzieje – mówi nam jedna z osób pracujących przy budowanym przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie (była PWSZ) Instytucie Nauk Medycznych. Powód? Wykonawca inwestycji od miesięcy nie płaci robotnikom. – Niewykluczone, że będziemy musieli zerwać z tą firmą umowę i poszukać innego wykonawcy – przyznaje Arkadiusz Tofil, rektor PANS.

Inwestycję na zlecenie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie (do niedawna PWSZ) wykonuje Grupa Fewaterm z Gromnika. Według planów Akademii ma tu powstać nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek, który kształcić będzie studentów pielęgniarstwa, a w przyszłości może także ratownictwa medycznego oraz medycyny. Początkowo zakładano, że prace mają pochłonąć ok. 32 mln zł. Problemy zaczęły się w marcu, gdy część z robotników zatrudnionych przez Fewaterm, zeszła z placu budowy…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 30.05.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here