Nie macajmy warzyw i owoców!

– Jestem przerażony tym, co się dzieje w sklepach w Krasnymstawie – poskarżył się nam Czytelnik z tego miasta. – Gdzie nie bywam na zakupach, tam widzę ludzi, którzy biorą w ręce owoce, macają je i odkładają. Być może w ten sposób roznoszą koronawirusa! – denerwuje się.

W połowie ubiegłego tygodnia skontaktował się z nami poddenerwowany mieszkaniec Krasnegostawu. – Z dnia na dzień dowiadujemy się o coraz to nowszych zakażeniach koronawirusem wśród mieszkańców naszego powiatu. I nie dziwię się, że tak jest – rozpoczął. – Wszędzie w sklepach widziałem ludzi, którzy biorą w ręce owoce i warzywa i je macają, a po chwili odkładają.

Rzecz dotyczy głównie pomidorów, jabłek czy gruszek. Ja rozumiem, że kupujący chcą sprawdzić czy warzywa i owoce są świeże, czy nadają się do jedzenia, czy może już najlepszy czas mają za sobą lub przeciwnie, są niedojrzałe. Ale na Boga mamy pandemię! Czy to tak trudno nałożyć rękawicę czy nawet dotykać warzyw i owoców przez woreczek.

Przecież każdy z nas może roznosić wirusa, możemy nawet nie wiedzieć, że jesteśmy zakażeni. Maseczki są ważne i te ludzie raczej noszą, ale ważne jest też to co mamy na dłoniach – przypomina krasnostawianin. Mężczyzna ma też pretensje do pracowników poszczególnych sklepów. – Powinni zwracać uwagę klientom. Przecież tu chodzi o nasze wspólne dobro – apeluje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here