Nie oddali za bezcen

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej we Włodawie radni podjęli pięć uchwał, choć miało być ich sześć. Stało się tak, gdyż z porządku obrad zdjęto propozycję wydzierżawienia żeglarzom nieruchomości w Okunince. Radni uznali, że czynsz jest zbyt niski.

Decyzja o zdjęciu sprawy dzierżawy z porządku obrad zapadła na przedsesyjnym posiedzeniu komisji. Zdjęta w ostatniej chwili uchwała dotyczyła wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy w trybie bezprzetargowym na należący do miasta obiekt w Okunince, położony tuż przy plaży głównej nad Jeziorem Białym. To idealne komercyjne miejsce (na zdjęciu) niemal za bezcen chcieli wydzierżawić na 10 lat żeglarze. Chcieli co prawda płacić 2,5 tys. zł za trzy miesiące letnie, lecz korzystaliby z tej nieruchomości przez cały rok. Ta kwota, odbiegająca od rynkowych stawek, wzbudziła wielkie zastrzeżenia radnych, którym ta „jawna niegospodarność” bardzo się nie podobała. Padały m.in. argumenty, że za to doskonałe miejsce miasto mogłoby uzyskać za dzierżawę kilkadziesiąt tys. zł rocznie.

Dyskusja na ten temat tak się przedłużyła, że zaproszone emerytki musiały prawie godzinę czekać pod salą konferencyjną. Informację o działalności Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – oddziału rejonowego we Włodawie przedstawiła jego przewodnicząca Łucja Pamulska. W przerwie zaśpiewał zespół seniorów „Wrzos”.

Następnie radni podjęli 5 uchwał w sprawach: udzielenia pomocy finansowej Gminie Hanna; zmian wieloletniej prognozy finansowej; zmian w budżecie; określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Miejskiej Włodawa na rok szkolny 2022/2023; wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu na rzecz PGE Dystrybucja S.A.

Na koniec sesji radny Lucjan Gąsiorowski wskazał skandalicznie zły stan dróg i niewidoczne znaki drogowe w mieście. Jako przykład podał ul. Przechodnią, gdzie na kilkanaście znaków większość jest całkowicie zasłonięta przez drzewa. Zauważył dodatkowo kiepską jakość remontów dróg. Wtórował mu radny Krzysztof Flis, który powiedział, że brak przycinanych gałęzi drzew powoduje często, że spacerujący zaczepiają o nie głowami. Również przewodnicząca Joanna Szczepańska dostrzegła problem drzew, które po prostu nie są właściwie pielęgnowane. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here