Nie wystarczy wybudować. Trzeba jeszcze konserwować

Konserwacja kładki i zejść nad rzekę będzie kosztowała co roku ponad 25 tys. zł

Okazuje się, że imponująca, nowoczesna przeprawa dla pieszych i rowerzystów nad Bystrzycą, powstała w ramach zakończonej niedawno rewitalizacji Parku Ludowego, będzie co roku kosztowała miejski budżet ponad 20 tys. zł. Chodzi o wydatki związane z obowiązkową konserwacją obiektu.


O ile położoną nieopodal starą kładkę, konserwuje się i maluje co kilka lat (o tym, że przydałoby się to również w tym roku pisaliśmy przed kilkoma tygodniami – przyp. aut.), to w przypadku nowej, trzeba to będzie robić co roku. A nie będzie to tanie. Z takimi wydatkiem miasto musi się zmierzyć już teraz, chociaż obiekt jest objęty gwarancją. Co więcej, zaniechanie tych działań mogłoby skutkować całkowitą jej utratą.

– Niezbędne prace utrzymaniowe będą polegały na zakonserwowaniu poszycia obiektów kładki pieszo-rowerowej oraz drewnianych zejść za pomocą preparatu z olejem lnianym chroniącym przed wilgocią. Działania o tym charakterze będą prowadzone co roku w ramach bieżącego utrzymania obiektu. Są one niezbędne, by utrzymać gwarancję udzieloną przez wykonawcę – przyznaje Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Urzędu Miasta.

Urzędnicy rozstrzygnęli ostatnio przetarg na wskazane usługi konserwacyjne w 2021 roku. Wygrała lubelska spółka BODEN, która za ich wykonanie otrzyma ponad 25 tysięcy złotych. Ma to zrobić do 20 czerwca. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here