Niedźwiadek zwyciężył w Beksa Cup

Drużyna Niedźwiadka II Chełm zwyciężyła w turnieju Beksa Cup dla chłopców z rocznika 2009, który rozegrany został w Lublinie. Pierwszy Niedźwiadek zakończył zawody na 6 pozycji.


W turnieju uczestniczyło 16 zespołów z Lubelszczyzny w tym dwa Niedźwiadki Chełm. Zespoły został podzielone na dwie grupy po 8 drużyn do ćwierćfinałów awansowało po 4 najlepsze ekipy. Wyniki Niedźwiadka I Chełm: z Górnikiem Łęczna 1:0, z MKS II Lublin 5:2, z TOP 54 Biała Podlaska 1:2, z Dubler Opole Lubelskie 3:1, z Widokiem Lublin 3:2, z Sygnałem Lublin 1:2, z Motorem Lublin 2:0. Wyniki Niedźwiadka II Chełm: z BKS III Lublin 6:1, z FA Zamość 1:1, z Orlętami Radzyń Podlaski 5:2, ze Stalą Poniatowa 5:0, z MOSiRem Lubartów 4:0, z BKS I Lublin 2:1, z Jedynką Krasnystaw 1:3.

Ćwierćfinał: Niedźwiadek I Chełm – Niedźwiadek II Chełm 2:5. W półfinale Niedźwiadek II pokonał Sygnał Lublin 4:1, a w finale wygrał 2:1 ze Stalą Poniatowa. Pierwszy Niedźwiadek zakończył turniej na 6 pozycji. Dominik Psuja z Nieźwiadka II Chełm został najlepszym zawodnikiem imprezy, wyróżnienia dostali też: Patryk Cichosz i Antoni Oszwa z Niedźwiadka I.

Niedźwiadek II grał w następującym składzie: Mateusz Tulikowski, Antoni Oszwa, Oliwier Dynysiuk, Alan Lipski, Dominik Psuja, Mateusz Wolańciuk, Michał Mazurek, Antoni Rakowski, Emil Pachuta, Miłosz Posturzyński, a Niedźwiadek I: Szymon Gołębiowski, Maciej Kuś, Konrad Skoczylas, Patryk Cichosz, Marcel Dziewa, Krystian Sołtys, Dorian Mataczyński, Krzysztof Sajuk, Paweł Woś, Oliwier Mazurek. Trenerem obu zespołów był Karol Skubisz. (kg)