Niepodległa – koncert pieśni i piosenek patriotycznych

Chełmski Dom Kultury po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy koncert w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Już 11 listopada o godz. 18 usłyszmy w Sali widowiskowej ChDK najbardziej znane pieśni i piosenki legionowe, a także współczesne utwory patriotyczne. – Oczywiście będziemy także starali się „wciągnąć” publiczność do wspólnego śpiewania – mówią organizatorzy. W koncercie udział wezmą zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza.

Repertuar Kina Zorza

7 listopada: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 16 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 18 – Jestem mordercą, godz. 20.30 – Jestem mordercą
8 listopada: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 16 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 18 – Jestem mordercą, godz. 20.30 – Jestem mordercą
9 listopada: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 16 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 18 – Jestem mordercą, godz. 20.30 – Jestem mordercą
10 listopada: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 16 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 18 – Jestem mordercą, godz. 20.30 – Jestem mordercą
11 listopada: godz. 12 – Zakwakani, godz. 14 – Zakwakani, godz. 16 – Jestem mordercą, godz. 18.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 21 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
12 listopada: godz. 12 – Zakwakani, godz. 14 – Zakwakani, godz. 16 – Jestem mordercą, godz. 18.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 21 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Księgowy, godz. 20.30 – Prosta historia o morderstwie
13 listopada: godz. 12 – Zakwakani, godz. 14 – Zakwakani, godz. 16 – Jestem mordercą, godz. 18.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 21 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Repertuar kina ChDK

7 listopada: godz. 16 – Inferno, godz. 18.30 – Szkoła uwodzenia Czesława M., godz. 20.30 – Inferno
8 listopada: godz. 16 – Inferno, godz. 18.30 – Szkoła uwodzenia Czesława M., 20.30 – Inferno
9 listopada: godz. 14 – Szkoła uwodzenia Czesława M., godz. 16 – Inferno, godz. 18 – Inferno
11 listopada: godz. 20.30 – Księgowy
12 listopada: godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Księgowy, godz. 20.30 – Prosta historia o morderstwie

Weekend z R – premiera Teatru Ziemi Chełmskiej

Co może się przytrafić, gdy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można znaleźć oglądając najnowszy spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej. „Weekend z R” to typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wystąpią Barbara Szarwiło, Agnieszka Szkoda, Andrzej Kuczura, Adam Organista, Sławoj Czarnota i Andrzej Kosiniec. Spektakl odbędzie się 18 listopada o godz. 19. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Białas i Solar w Chełmie

– Przebyliśmy długą drogę – od buńczucznych freestyle’owców do pełnoprawnych raperów studyjnych i zebrania wokół siebie zgranego, dziś już wyznaczającego trendy, składu – tak o sobie mówią członkowie grupy SB Maffija, czyli m.in. Białas i Solar. I to właśnie oni wystąpią już 10 listopada w klubie Atmosfera Caffe. Raperzy zagrają najbardziej znane i lubiane kawałki ze swoich dotychczasowych produkcji oraz pełny koncert premierowy z nowego albumu H8M4. Po koncertach odbędzie się spotkanie Białasa i Solara z fanami w klubie oraz after party, na którym zagra Dj Majki. Start koncertu o godz. 20. Wstęp bez ograniczeń wiekowych. Bilety w cenie 25 i 30 zł do nabycia w sklepie Metro (ul. Pijarska 5), w restauracji Mc Kenzze (ul. Kopernika 8) oraz online pod adresem: patent.eventagencja@gmail.com.

Teatr na poduszkach – spektakle w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury ponownie zaprasza najmłodszych na spotkania z „Teatrem na poduszkach”. 19 listopada o godz. 12 Teatr CoNieco z Białegostoku przedstawi spektakl pt. „Tak jest dobrze”. Spektakl złożony jest z dwóch części. Pierwsza, to wywiad z Babusią Jagusią na temat zdrowego odżywiania i prezentacja jej czarodziejskich możliwości, a druga to bajka „O diabełku, który chciał być dobry”. Natomiast 26 listopada w MDK o godz. 12 Teatr Igraszka z Warszawy zabierze nas w „Podróż za horyzont”. To opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Ilość miejsc na spektakle ograniczona. Bezpłatne wejściówki dostępne w MDK.

Turystyczny Samochodowy Rajd Niepodległości

Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału w 17. Turystycznym Samochodowym Rajdzie Niepodległości. Impreza rozpocznie się 11 listopada o godz. 12 w Ośrodku Szkolenia Kierowców przy ul. Strażackiej 4 w Chełmie. Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych. Aby wystartować wystarczy prawo jazdy kierowcy i dopuszczony do ruchu samochód. Rajd rozpocznie się odprawą, a tuż po której załogi wyruszą na trasę rajdu, która doprowadzi ich do Zamościa. Na trasie czeka ich sporo atrakcji: zwiedzanie, zadania turystyczne, czy próby sprawnościowe. Po trudach rajdu uczestnicy odpoczną przy obiedzie w restauracji Muzealna Piwnice Ormiańskie w Zamościu, gdzie odbędzie się uroczystość zakończenia imprezy. Zwycięzcy otrzymają puchary i nagrody, a dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki. W rajdzie przewidziane są specjalne puchary dla debiutantów. Wszyscy uczestnicy już na starcie otrzymają biało-czerwone kotyliony, a samochody zostaną przystrojone flagami narodowymi. Więcej informacji o rajdzie można uzyskać pod numerem telefonu 502 342 117 lub na stronie Automobilklubu Chełmskiego.

Wiesław Weiss w ChBP

Chełmska Biblioteka zaprasza 8 listopada o godz. 18 na spotkanie w sali widowiskowej z Wiesławem Weissem. Jeden z najsłynniejszych dziennikarzy i pisarzy muzycznych w Polsce opowie o swoich ostatnich dwóch wydaniach: biograficznej książce „Tomek Beksiński – portret prawdziwy” oraz powieści „Biała wódka, czarny ptak”. Wstęp wolny!

Fotoobrazy Alexa Krupy

Już w poniedziałek 7 listopada ściany galerii Nova w ChBP (ul. Partyzantów 40) wypełnią foobrazy Alexa Krupy, fotografika mieszkającego i prowadzącego swój zakład fotograficzny w Kanadzie. Wystawa otwarta będzie do 23 listopada w godzinach pracy biblioteki. Wstęp wolny.

Krzysztof Napiórkowski – alternatywna scena Chadeku

13 listopada o godz. 19 czeka nas kolejna odsłona najnowszego projektu Chełmskiego Domu Kultury „Alternatywna scena”. Tym razem na scenie zobaczymy Krzysztofa Napiórkowskiego. Artysta zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i Poetyckiej Dolinie w Warszawie. Występował i nagrywał z formacją „Po godzinach”, „Śrubki” oraz z artystami takimi jak m.in. Anna Maria Jopek, Dorotą Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata, poetyckie teksty piosenek. Bilety na jego koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Podwójną wejściówkę na koncert Krzysztofa Napiórkowskiego w ChDK otrzymują: Teresa Lipińska i Janusz Bejster. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów!

Koncert Zespołu Mazowsze: Kalejdoskop Barw Polski

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego (PZLPiT „Mazowsze”), jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego, wystąpi 10 listopada o godz. 19 w ChDK. Podczas koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne. Bilety w cenie 100 i 120 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Podwójną wejściówkę na koncert Zespołu Mazowsze w ChDK otrzymuje Wiesława Łabędzka. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów!

Stare Dobre Małżeństwo

25 listopada o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury wystąpi legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo. Zespół niezmiennie złożony z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi i liderowi Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze, które ukazały się na ostatniej płycie „Kompresja ciszy”. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Circus Paradise

9 listopada o godz. 19 na deskach Chełmskiego Domu Kultury wystąpi teatr Przedmieście ze sztuką Circus Paradise. To szalone i wesołe widowisko pełne energii i niecodziennych sytuacji. – Przedstawiamy Państwu dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności – mówią organizatorzy. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na spektakl Circus Paradise w ChDK. Wyniki losowania podamy 14 listopada.

Spektakl Deżawi

Deżawi, czyli spektakl w 48 godzin. To było zadanie, a w zasadzie wyzwanie, którego Teatr OKO podjął się w trakcie Ogólnopolskiej Akcji „Dotknij Teatru 2016”. O tym, jaka tematyka pojawia się w spektaklu, zadecydowała publiczność. Hasła, które pojawiły w spektaklu są skrajnie od siebie oddalone. Ponadto publiczność zadecydowała, że spektakl ma być „wesoły” i trwać nie krócej niż „30 minut i nie dłużej niż godzinę”. To wszystko zawiera spektakl, który powstał w ciągu 48 godzin. A zobaczyć będzie go można już 19 listopada o godz. 16 w ChDK. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na spektakl Deżawi w ChDK. Wyniki losowania podamy 14 listopada.

Zły

20 listopada o godz. 18 na deskach Chełmskiego Domu Kultury zobaczymy spektakl „Zły”. To sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt-Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie. Bilety na spektakl w cenie 20 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na spektakl Zły w ChDK. Wyniki losowania podamy 14 listopada.(opr. mg)