Niesamowita wyprawa, czyli kajakiem po Bugu

Wystarczy przejechać kilkanaście czy też kilkadziesiąt kilometrów by znaleźć się w zupełnie innym świecie, z dala od zgiełku i pędu życia codziennego. Przez kilka godzin obcować z naturą, poznawać najwspanialszą, dziką i nieco zapomnianą rzekę Bug. Na wakacyjną wyprawę polecamy niesamowitą podróż kajakiem z Mieczysławem Omelczukiem z Różanki, organizującym spływy już od ponad 15 lat.

– Bug jest jednym z najdzikszych, a przez to najpiękniejszych rzek europejskich – mówi Mieczysław Omelczuk, który zaprasza mieszkańców regionu i turystów na spływy kajakowe na kilkudziesięciokilometrowym odcinku, od miejscowości Zbereże do Jabłeczna.

– Zarówno rzeka, jak i dolina Bugu należą do najmniej przekształconych działalnością człowieka w Europie, posiada niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Warto podkreślić, że rzeka ulega ciągłym zmianom i przekształceniom. Zmienia się nie tylko głębokość i szerokość, ale także długość liczona wzdłuż głównego nurtu – dodaje Omelczuk.

Trasa spływu zależy od indywidualnego życzenia uczestników i może wynieść nawet od 6 do 8 godzin: z miejscowości Zbereże poprzez Sobibór, Orchówek do Włodawy, czy też z Włodawy przez Suszno, Szuminkę do Kuzawki, a także dalej – ze Stawek do Jabłecznej.

– Pomagamy w doborze trasy i zapewniamy transport. Powadzimy również wypożyczalnie rowerów. Po ukończeniu spływu możemy zapewnić wspólne biesiadowanie-grillowanie w uroczym ranczo w miejscowości Stawki oraz nocleg – dodaje Mieczysław Omelczuk.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące spływu można uzyskać pod numerem telefonu 508-691-440 oraz na stronie internetowej www.kajaki.wlodawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here