Nowa świetlica w Korolówce Osadzie

W Korolówce Osadzie oddano do użytku nową świetlicę wiejską. Koszt inwestycji to 1 139 700 zł. Zadanie dofinansowano kwotą 500 000 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Świetlica wiejska w miejscowości Korolówka Osada ma na celu integrację środowiska lokalnego, inicjowanie aktywności mieszkańców działających na rzecz wsi oraz prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej i sportowej. Będzie ona obiektem ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych. W ramach realizacji projektu powstał budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym pokrytym blachodachówką.

Nowa świetlica składa się m.in. z sali świetlicowej, pokoju socjalnego do obsługi świetlicy i punktu bibliotecznego, przedsionka, sanitariatów, punktu bibliotecznego, pomieszczenia gospodarczego. Świetlica została wyposażona w niezbędne meble m.in.: krzesła, stoły, regały biblioteczne i biurowe, biurko, szafki kuchenne itp. oraz sprzęt i wyposażenie m.in.: lodówkę, kuchnię gazową, laptopy, drukarkę, telewizor, projektor multimedialny, projektor-magiczny dywan, kamerę internetową, konsolę do gier itp. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na obiekcie została zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 17, 08 kWp pozwalająca na minimalizację kosztów energii w obiekcie.

W świetlicy będą prowadzone zajęcia kulturalne, edukacyjne, sportowe i hobbistyczne dla mieszkańców. W obiekcie będą odbywały się innowacyjne zajęcia plastyczne, zajęcia teatralne, taneczne, edukacyjne i sportowe. Oferta skierowana zostanie do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. W świetlicy odbywać się będą również ogólnodostępne uroczystości okazjonalne tj. Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dni Miejscowości. Ponadto w świetlicy działało będzie Koło Gospodyń Wiejskich w Korolówce Osada, a w jednym z pomieszczeń nowo wybudowanej świetlicy będzie punkt biblioteczny.

– Świetlica będzie miejscem, gdzie mieszkańcy, będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia – mówi wójt Dariusz Semeniuk – Dlatego bardzo się cieszę, że ta świetlica powstała i głęboko wierzę, że będzie ona jedną z najaktywniejszych w naszej gminie, ponieważ Korolówka Osada ma duży potencjał ludzi, którzy są aktywni i chcą tu coś zrobić. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here