Nowy kierownik ZDW we Włodawie

Od 1 lutego nowym kierownikiem Zarządu Dróg Wojewódzkich we Włodawie zostanie Sławomir Poniewozik. Nowy kierownik wygrał konkurs na to stanowisko po odejściu na emeryturę dotychczasowego kierownika Mieczysława Chwały.

W piątek, 15 stycznia po 40-letniej pracy w drogownictwie na emeryturę odszedł M. Chwała – wieloletni kierownik ZDW we Włodawie. Wcześniej w końcu grudnia rozpisano konkurs na nowego kierownika. Do połowy stycznia chętni mogli składać dokumenty. I już w czwartek, 21 stycznia nastąpiło rozstrzygnięcie. Nowym kierownikiem od 1 lutego zostanie Sławomir Poniewozik – dotychczasowy wieloletni pracownik Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie.

56-letni S. Poniewozik, rodowity włodawianin, jest z drogownictwem związany od co najmniej 30 lat. – Sławek nic innego nigdy nie robił, tylko drogi, ale za to dobrze – mówią jego współpracownicy z ZDP.

Sławomir Poniewozik ukończył Politechnikę Lubelską w 1989 r. W tym samym roku rozpoczął pracę we włodawskim Przedsiębiorstwie Drogo-Mostowym, gdzie m.in. przez 7 lat był kierownikiem działu technicznego. Jednocześnie pełnił funkcję kierownika budowy. Od 1 stycznia 2004 pracował w Zarządzie Dróg Powiatowych we Włodawie, początkowo na stanowisku specjalisty, a później kierownika sekcji planowania budowy i zamówień publicznych. Przez kilka miesięcy w 2019 r. pełnił obowiązki dyrektora ZDP we Włodawie. (pk)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here