O bezpieczeństwie i handlu ludźmi

Włodawscy policjanci spotkali się z uczniami szkół podstawowych w ramach akcji „Świeć Przykładem”. Na spotkaniach nie zabrakło praktycznych ćwiczeń z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei starsi uczniowie byli adresatami prelekcji poświęconych między innymi zjawisku handlu ludźmi.

Włodawscy policjanci cały czas prowadzą różne działania profilaktyczne skierowane do uczniów placówek oświatowych oraz dzieci w przedszkolach. – Naszym celem jest podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Funkcjonariusze realizując akcję „Świeć Przykładem” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, a także Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Różance, aby przeprowadzić prelekcje w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Policjanci przypominali najważniejsze zasady dotyczące pieszych, rowerzystów i podczas przewożenia autem. Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych w tym zakresie.

Z kolei uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie uczestniczyli w prelekcjach na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zgłębiali swoją wiedzę z zakresu handlu ludźmi. Na spotkaniach wyjaśniono uczniom, na czym polega to przestępstwo, a także w jaki sposób można ustrzec się przed takimi zagrożeniami, wyjeżdżając na przykład do pracy za granicę – dodaje pani rzecznik. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here