Oczyszczalnia nowocześniejsza i bardziej wydajna

Gmina Stary Brus przygotowuje się do modernizacji oczyszczalni ścieków. To jedna z trzech inwestycji, na które udało się pozyskać dofinansowanie z „Polskiego ładu”. Za 7,5 miliona władze chcą też zmodernizować ujęcie wody oraz wybudować kilka dróg.

– Oczyszczalnia ścieków w Starym Brusie została wybudowana prawie 20 lat temu i nigdy nie była gruntownie modernizowana – mówi Paweł Kołtun, wójt gminy. – Teraz chcemy m.in.: wymienić przepompownię, elementy zbiorników reaktora biologicznego, instalację napowietrzania i mieszania ścieków oraz zamontować nowoczesny system wentylacyjny.

Co istotne, z budżetu gminy zostanie sfinansowana jedynie niewielka część tych prac, ponieważ większość pieniędzy będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Z tego źródła łącznie udało nam się pozyskać ponad 7 milionów 400 tysięcy złotych. Oprócz oczyszczalni, pieniądze te zostały przyznane na modernizację ujęcia wody w Wołoskowoli oraz na budowę dróg w Kolonii Kołacze, Wołoskowoli i Mariance – dodaje Kołtun. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here