Odbił się od zabezpieczeń

Dobre zabezpieczenie to skarb. Utwierdził się w tym przekonaniu właściciel domu z gminy Hańsk, którego próbował okraść 53-letni włamywacz. Złodziej nie zdołał sforsować antywłamaniowych okien i drzwi, więc zrezygnował z akcji. Szybko został namierzony przez policję.

W czwartek (20 maja) właściciel posesji w gminie Hańsk powiadomił włodawskich policjantów o próbie włamania do jego domu. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca usiłował wejść do środka poprzez wybicie szyby w drzwiach i oknie – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Jednak zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na antywłamaniowe zabezpieczenia zamontowane na posesji. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali włamywacza, którym okazał się 53-latek z gminy Hańsk. Śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania włamania.

Za to przestępstwo zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 10 lat więzienia. Powyższe zdarzenie to doskonały przykład na to, że warto stosować różne zabezpieczenia antywłamaniowe, które mogą uchronić nasz dobytek przed działaniem złodziei. Na rynku powstają coraz to nowe rozwiązania techniczne, które mogą skutecznie zapobiegać włamaniom. Oprócz tego trzeba również pamiętać o innych uniwersalnych zasadach. Pieniądze, cenną biżuterię najlepiej przechowywać w banku, nie zostawiać kluczy pod wycieraczką, zwracać uwagę na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi.

Przed wyjściem z domu zawsze sprawdzajmy, czy zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi, a opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Jeżeli zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój, usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiadów pod ich nieobecność, zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, przed blokiem, domem, na parkingu nie wahaj się i poinformuj o tym Policję – zachęca pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here