Odkażą petentów na wejściu

Już niebawem przy wejściu do świdnickiego ratusza stanie specjalna kabina do dezynfekcji. Będzie automatycznie mierzyć temperaturę i dezynfekować przychodzących do urzędu interesantów. W ten sposób urząd szykuje się na zapowiadaną jesienną falę koronawirusa.

– Na razie w Świdniku i powiecie świdnickim mamy stabilną sytuację jeśli chodzi o epidemię, natomiast nie wiemy, co przyniesie jesień i zima – tłumaczy Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnik. – Wiemy za to, że każde działania mające na celu zapewnianie dystansu społecznego i dezynfekcji powodują, że prawdopodobieństwo zarażenia się zmniejsza.

Wyciągamy z tego wnioski i przygotowujemy się w najbardziej profesjonalny sposób. Uznaliśmy, że zima będzie trudniejsza i nie wyobrażamy sobie, żeby przed urzędem stały kolejki, kiedy na dworze jest mróz albo pada deszcz. Chcemy, żeby ludzie czuli się u nas bezpiecznie i byli obsługiwani przez bezpiecznych urzędników. W tym celu przeorganizowujemy też urząd do tego, aby na parterze było załatwiane 90 proc. najbardziej typowych spraw, z którymi przychodzą do nas mieszkańcy.

Kabina będzie kosztować 30 tys. zł. Są to środki zaoszczędzone na funkcjonowaniu Urzędu Miasta.

– Wiele samorządów w obecnej sytuacji kryzysu mówi o tym, że będzie ograniczać inwestycje. W naszej opinii to chyba najgorszy z możliwych sposobów, by spinać budżet. Idziemy w przeciwnym kierunku. Żeby sfinansować bieżące utrzymanie miasta, ograniczamy również wydatki tam, gdzie nie są one niezbędne i robimy tego typu przesunięcia – mówi sekretarz.

Przez kabinę dezynfekującą będzie musiał przejść każdy odwiedzający urząd interesant. Urządzenie automatycznie zmierzy temperaturę i odkazi mgiełką z płynu do dezynfekcji. Jak zaznaczają urzędnicy, ta procedura podniesie bezpieczeństwo pracowników UM i interesantów, ale także usprawni wchodzenie do urzędu, bo do tej pory temperatura mierzona była ręcznie, co przy dużej liczbie interesantów było dość czasochłonne. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here