Oszukany przy sprzedaży

Przywykliśmy, że to osoby kupujące w sieci mogą zostać oszukane. Nic bardziej mylnego, o czym przekonał się mieszkaniec gminy Stary Brus. Mężczyzna wystawił na sprzedaż kombinezon motocyklowy i stracił ponad 500 zł. Jak to możliwe?

W piątek (23 kwietnia) mieszkaniec gminy Stary Brus powiadomił urszulińskich policjantów o tym, że został oszukany. – Do przestępstwa doszło podczas sprzedaży skórzanego kombinezonu motocyklowego na jednym z portali w Internecie – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Mężczyzna bardzo szybko po umieszczeniu ogłoszenia zaczął otrzymywać różne wiadomości poprzez komunikator internetowy od osób zainteresowanych jego ofertą, którzy pisali, że już wpłacają pieniądze i żeby je odebrać, trzeba wejść w link.

Po rozmowie telefonicznej z jednym z zainteresowanych kupnem kombinezonu sprzedający otworzył link, podał numery karty płatniczej, a następnie przez inną stronę, która się otworzyła, zalogował się do swojej bankowości elektronicznej. Pomimo wykonania tych czynności mieszkaniec gminy Stary Brus nie otrzymał żadnych pieniędzy na konto. Za to przy następnym logowaniu zauważył, że z jego konta wykonano kilka transakcji, podczas których łącznie wypłacono 550 złotych.

Jak powyższe zgłoszenie pokazuje, do oszustw może też dochodzić podczas sprzedaży produktów, dlatego uważajmy i nie otwierajmy linków przesyłanych najczęściej przez komunikator internetowy od zainteresowanych kupnem naszej oferty, którzy wmawiają, że pieniądze są już wysłane. Przy tego typu transakcjach absolutnie nie należy podawać zupełnie nieznanym osobom danych naszych kart płatniczych. Cały czas apelujemy o ostrożność podczas wszelkich transakcji wykonywanych w sieci – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here