Pacjenci na teleporady, a podejrzani do toalety

Pacjenci ośrodka zdrowia w Cycowie skarżą się na brak miejsc przed budynkiem, na których mogliby spocząć w oczekiwaniu na wizytę. Twierdzą też, że niektórych chorych lekarze przyjmują w …toalecie.

– Piszę do państwa by nagłośnić sprawę Ośrodka Zdrowia Puls w Cycowie. Mieszkańcy Cycowa, osoby zapisane w Ośrodku skarżą się na świadczenie usług medycznych i na pomoc a raczej jej brak. Pacjenci nie są przyjmowani tylko każdy musi czekać na dworze, w słońcu, w deszczu, bo nie ma żadnej poczekalni, zadaszenia oraz krzeseł dla osób starszych albo osób, które potrzebują usiąść. Z wielu źródeł wiem, że pacjenci są przyjmowani w toalecie i niedopuszczani do gabinetów lekarskich – pisze nasz czytelnik.

Jego zdaniem pracownicy ośrodka nie pobierają także krwi do badań, przez co pacjenci muszą jeździć do Łęcznej. Czytelnik nie szczędzi krytycznych słów pod adresem personelu ośrodka. Twierdzi, że pracownicy tylko wychylają głowę zza drzwi, gdy ktoś próbuje się dostać w nagłej sprawie.

– Człowiek, który oddaje składki na opiekę medyczną, nie powinien być w taki sposób poniżany ani traktowany – pisze do redakcji.

Beata Walter-Croneck, kierownik ośrodka Puls, twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne. Przynajmniej te dotyczące miejsc na zewnątrz budynku. – Są ławeczki, na których można poczekać, a poza tym wizyty są umawiane na konkretną godzinę, więc nie ma potrzeby czekać przed ośrodkiem – tłumaczy.

Lekarka mówi też, że pacjenci są zapisywani na badania krwi, ale z powodu koronawirusa badań jest mniej. – Kiedyś pobieraliśmy 20-30 próbek w ciągu dnia a teraz musimy zachować wszystkie reżimy epidemiologiczne, zapisywać pacjentów na konkretną godzinę, dezynfekować po każdym z nich pomieszczenie – wyjaśnia lekarz.

Według wytycznych i reżimów w przypadku podejrzenia u pacjenta koronawirusa przychodnia musi zapewnić miejsce izolacji. W ośrodku nie ma do tego specjalnego pomieszczenia. Dlatego wyznaczono je w toalecie? – POZ nie są generalnie przystosowane do wskazania dodatkowych komórek izolacyjnych dla chorych. Mamy zapewnić miejsce izolacji i mamy pomieszczenie, w którym jest leżanka i krzesło. I tyle mam w tym temacie do powiedzenie. Nie my sobie wymyśliliśmy pandemię i takie zalecenia. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here