Pajnowski ze Spartakusem rozprawił się sam

21-letni Kamil Pajnowski okazał się bohaterem sobotniego meczu rozgrywanego na Arenie Lublin. Obrońca, który trafił do Motoru z łęczyńskiego Górnika ustrzelił hat-tricka

Czwarte zwycięstwo w czwartym wiosennym meczu o ligowe punkty odnieśli piłkarze Motoru! W sobotę na Arenie Lublin podopieczni trenera Roberta Góralczyka pokonali 3:1 Spartakusa Daleszyce. Hat-trickiem popisał się 21-letni obrońca Kamil Pajnowski.

Podobnie jak przed tygodniem w konfrontacji z Sołą Oświęcim, także i teraz w potyczce z innym z outsiderów rozgrywek postawę lubelskiej drużyny można skwitować krótko – wynik lepszy niż gra. Lublinianie bardzo długo męczyli się ze Spartakusem.

Pierwszego gola dopiero tuż przed przerwą ładnym strzałem zdobył Kamil Pajnowski, jak się później okazało bohater meczu.

21-letni obrońca, który trafił do Motoru z łęczyńskiego Górnika na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie, za każdym razem po wrzutkach kolegów popisując się precyzyjnymi główkami, tuż po rozpoczęciu drugiej części oraz w 86. minucie

Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w samej końcówce. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Brożyna.

Komplety punktów wiosną Stali, Podhala i Motoru

4 zwycięstwa, 12 punktów i bramki 8-1 to bilans czterech wiosennych spotkań w wykonaniu piłkarzy Motoru!

W tegorocznych rewanżach bez strat oprócz lublinian pozostają także między innymi lider Stal Rzeszów, który może pochwalić się imponującym bilansem bramkowym (13-1) oraz wicelider Podhale Nowy Targ (9-2).

Co ciekawe, wszystkie trzy zespoły w miniony weekend po raz pierwszy wiosną dały sobie wbić gola.

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 3:1 (1:0)

Motor: Olszewski – Pajnowski (86 Kraśniewski), Ranko, Waleńcik, Michota (64 Cichocki), Brzyski, Sz. Kamiński (68 Gałecki), Poźniak, Pożak (82 Wołos), Bonin (64 Paluch), M. Majewski.

Bramki: 1:0 Pajnowski 45, 2:0 Pajnowski 48, 3:0 Pajnowski 86, 3:1 Brożyna 88. Sędziował: Sitkowski (Biała Podlaska). Widzów: 2675

Pozostałe mecze 21. kolejki:

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Soła Oświęcim 2:1 * Podhale Nowy Targ – Wiślanie Jaśkowice 3:2 * Hutnik Kraków – Czarni Połaniec 4:0 * Stal Kraśnik – Podlasie Biała Podlaska 3:1 * Sokół Sieniawa – Wisła Puławy 2:0 * mecze: Wólczanka Wólka Pełkińska – Wisła Sandomierz i Chełmianka – Orlęta Radzyń Podlaski zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

18. Soła 21 13 18-40

W następnej kolejce – 6.04: Podlasie – Motor (14:00), Avia – Chełmianka (16:00).