Pandemia zabiła studniówki

Najprawdopodobniej w żadnej ze szkół średnich w powiecie krasnostawskim nie odbędą się zaplanowane na styczeń i luty 2021 r. studniówki. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Szansa, by bal maturalny odbył się w I LO w Krasnymstawie, jest niewielka. Jak dowiedzieliśmy się w miniony piątek, trwają rozmowy na ten temat między dyrekcją szkoły a rodzicami maturzystów. Szalejąca pandemia sprawiła, że tradycyjna studniówka raczej w ogóle się nie odbędzie. – Jest szansa na zorganizowanie balu, ale dopiero w maju, po maturach – dowiadujemy się w sekretariacie I LO. Zamówiony na studniówkę lokal ma za to II LO w Krasnymstawie. – Na razie zamówienia nie anulujemy, będziemy przyglądać się temu, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna – mówi Anna Antyga, dyrektor Liceum im. Norwida. – Zorganizowaliśmy spotkanie z rodzicami. Chcemy, by bal się odbył, ale nie wiemy czy pandemia na to pozwoli. Jeśli nie, to może uda się zorganizować jakąś imprezę w maju – dodaje.

Studniówkę już odwołano w ZS nr 1 w Krasnymstawie. – Miało w niej wziąć udział ok. 60 uczniów – mówi Wojciech Maślona, dyrektor szkoły. – Sytuacja epidemiczna jest, jaka jest. Nie będziemy ryzykować i po rozmowie z rodzicami zdecydowaliśmy się zrezygnować z tradycyjnego balu organizowanego na początku roku. Może bal odbędzie się już po maturach. Nikt jednak nie wie, jak wtedy będzie wyglądała sytuacja z liczbą zakażeń – dodaje.

Na razie nie wiadomo, co ze studniówką w ZS nr 2 w Krasnymstawie. – To rodzice, a nie szkoła, organizują bal maturalny i to oni podejmą ostateczne decyzje. Jeśli będziemy w czerwonej strefie, to balu po prostu nie będzie – mówi Justyna Wolska, wicedyrektor ZS nr 2. Rozmów na temat ewentualnej studniówki w 2021 r. nie podjęto jeszcze w ZS w Żółkiewce. (k)