Paulina Barzycka kibicowała Lubliniance

Czwartoligowa Lublinianka pokonała na Wieniawie w meczu III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu Lublin Stal Kraśnik 2:1 i zagra w ćwierćfinale pucharowych rozgrywek. Rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Białka będzie występująca w okręgówce Janowianka. Spotkanie odbędzie się 5 października w Janowie Lubelskim.

Gdy od 4. minuty meczu Lublinianka przegrywała z zajmującą trzecie miejsce w IV lidze Stalą Kraśnik 0:1, niewielu kibiców zgromadzonych na stadionie na Wieniawie, wśród których znalazła się także Paulina Barzycka z dziećmi, była znakomita pływaczka, olimpijka z Aten, wierzyło chyba, że podopieczni trenera Grzegorza Białka rozstrzygną spotkanie na swoją korzyść i awansują do kolejnej rundy. A jednak!
Gospodarze tuż po przerwie nie tylko odrobili straty, ale także zdobyli drugiego gola, jak się później okazało na wagę awansu. Najpierw, w 47. minucie Kacpra Ryczka, bramkarza Stali, mocnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Rafał Stępień.
Pół godziny później do siatki gości trafił Mateusz Kłyk. Były zawodnik Stali sfinalizował celnym strzałem przepiękną akcję przeprowadzoną przez Wiktora Rasińskiego i Erwina Sobiecha. Ten ostatni mógł w doliczonym czasie zdobyć jeszcze jednego gola dla Lublinianki, ale zmarnował wyśmienitą okazję.

Lublinianka – Stal Kraśnik 2:1 (0:1)
Lublinianka: Żuber (46 Krupa) – Muszyński (46 Dzyr), Paździor, Kosiarczyk, Jesionek (46 Jezior) – Marzęda (46 Gutek), Kamola (67 Marzęda), Sobiech, Stępień, Okoń – Kłyk (90 Stefański).
Stal: Ryczek – Gawron (61 Orzeł), Pluder, Pietroń, Leziak – Kozak (46 Mietlicki), Skrzyński (61 Zieliński), Szczuka (67 Szewc), Wojtaszek (46 Matysiak), Gajewski (83 Szabat) – Maj.
Bramki: 0:1 Maj 4, 1:1 Stępień 47, 2:1 Kłyk 77.
Żółte kartki: Sobiech, Rasiński, Paździor (L) – Pluder, Wojtaszek, Pietroń (S). Czerwona kartka: Albert Pluder (S) 53 – za dwie żółte kartki.
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).
Widzów: 100.

Pozostałe mecze III rundy: Ludwiniak Ludwin – POM Iskra Piotrowice 3:4 (2:1) * Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 1:2 (0:2) * Cisy Nałęczów – Perła Borzechów 0:2 (0:2) * Janowianka Janów Lubelski  – Wisła II Puławy 2:1 (2:1).