PCPR we Włodawie dzieciom

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, obchodzony 30 maja, jest bardzo szczególnym dniem w kalendarzu dzieci, wychowanków i opiekunów zastępczych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włodawie.

W tym roku w ramach uczczenia tego święta 1 czerwca dla rodzin zastępczych z powiatu włodawskiego PCPR zorganizował wycieczkę do Lublina. W ramach wyjazdu uczestnicy obejrzeli przedstawienie baletowe pt.: „Królewna Śnieżka” w Teatrze Muzycznym w Lublinie, gdzie historia Śnieżki, jej macochy – Królowej i siedmiu krasnoludków została opowiedziana tańcem. Po spektaklu uczestnicy spotkali się z aktorem grającym kruka w przedstawieniu, który zdradził kulisy tworzenia przedstawienia muzycznego i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Po atrakcjach w Teatrze uczestnicy zjedli obiad w restauracji, a po regeneracji sił udali się do Parku Ludowego w Lublinie.

W drodze powrotnej do Włodawy były m.in. lody, które w słoneczny dzień obfitujący w różnorodne wrażenia pokrzepiły uczestników słodkimi kaloriami. PCPR dziękuje rodzinom zastępczym za wspólny wyjazd i miłe spędzenie czasu.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zostały zorganizowane ze środków Powiatu Włodawskiego.

Osoby oraz rodziny, które byłyby zainteresowane pełnieniem funkcji opiekuna zastępczego, PCPR zaprasza do bezpośredniego kontaktu. W Centrum można uzyskać wszelkie niezbędne informacje dotyczące wymagań, procedur, form wsparcia rodzinnej pieczy zastępczej. Rodziny zastępcze na co dzień, ze strony PCPR we Włodawie są otoczone szeroką i wielospecjalistyczną opieką.

PCPR we Włodawie al. J. Piłsudskiego 66, 22-200 Włodawa, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. (p)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here