Pierwszy market w Woli Uhruskiej

Gmina Wola Uhruska jest jedną z ostatnich w regionie, która do tej pory opierała się ekspansji dużych marketów spożywczych. Wkrótce sytuacja ma się zmienić, bo pojawił się inwestor zainteresowany kupnem terenu i budową sklepu wielkopowierzchniowego.

Market pod szyldem Stokrotki ma stanąć na działce zlokalizowanej przy drodze wojewódzkiej nr 816, tuż przed blokami w Woli Uhruskiej. Kiedyś rósł tam stary sad wiśniowy, który obecnie jest likwidowany. Obecny właściciel działki jest już podobno dogadany z inwestorem, a na przeszkodzie do sprzedaży stoją jedynie scalenia gruntów realizowane właśnie przez powiat na terenie gminy. Kwestie formalne nie przeszkodziły inwestorowi wystąpić do Urzędu Gminy o wydanie tzw. warunków zabudowy.

Jak wyjaśnia sekretarz gminy Mariusz Jachimczuk, inwestor nie musi być właścicielem gruntu, by takie pozwolenie uzyskać. Co więcej, urząd traktuje taką inwestycję jak każdą inną i nie jest zobowiązany przed wydaniem decyzji do przeprowadzenia konsultacji społecznych. – Postępowanie toczy się zwykłym trybem. O planach budowy zostali poinformowani właściciele posesji przylegających do działki, której dotyczy planowana inwestycja – dodaje sekretarz. Kolejnym krokiem inwestora jest uzyskanie pozwolenia na budowę, które przyznaje starosta powiatu włodawskiego.

Z planów cieszą się mieszkańcy całej gminy, którzy liczą na to, że pojawienie się tak dużego gracza na lokalnym rynku wpłynie na obniżenie cen produktów spożywczych. – Dostępność niektórych artykułów, a także ich jakość w miejscowych sklepach pozostawiała do tej pory wiele do życzenia. Mam nadzieję, że taki stan rzeczy zmieni się po otwarciu Stokrotki – komentuje pani Bożena z Woli Uhruskiej. Inne zdanie, pełne obaw, mają właściciele małych sklepów, dla których Stokrotka to poważny konkurent. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here