Pijaka za kółkiem wskazali świadkowie

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu włodawscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Kto wie, czy gdyby nie telefon od świadka, który zauważył jadącego wężykiem mercedesa, siedzący za jego kółkiem 58-latek nie doprowadziłby do tragedii.

W poniedziałek (19 lipca) włodawski dyżurny odebrał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w kierunku Włodawy jedzie prawdopodobnie pijany kierowca. – Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Ruchu Drogowego, którzy na ulicy Korolowskiej zatrzymali do kontroli wskazanego mercedesa – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Kierowcą okazał się 58-letni włodawianin.

Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie promil alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla kierowcy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grożą: 2 lata więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Pochwalić natomiast należy osobę, która powiadomiła służby o tym, że za kierownicą auta może znajdować się pijany kierowca. Pamiętajmy, że jazda pod działaniem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego jeżeli widzisz pijanego kierowcę, nie wahaj się i zadzwoń pod numer alarmowy. Jeden telefon może uratować komuś życie – przypomina pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here