Pijany, bez tablic i prawka

W poniedziałek (19 października) włodawscy policjanci ruszyli w pościg za nissanem, który nie miał tablicy rejestracyjnej. Po krótkiej akcji okazało się, że za kierownicą siedział pijany 18-latek, który jeszcze nie zdążył ukończyć kursu na prawo jazdy.

Wszystko działo się późną nocą. – Przed godziną 3 włodawscy „patrolowcy” zauważyli na ulicy Żołnierzy WiN we Włodawie kierowcę, który poruszał się pojazdem bez przedniej tablicy rejestracyjnej – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali na ul. Korolowskiej kierującego nissanem.

Okazał się nim 18-latek z gminy Hanna. Jak wykazało badanie alkomatem, młody mężczyzna wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu. Miał w organizmie ponad 0,6 promila. Na dodatek wyszło na jaw, że poruszał się bez wymaganych do tego uprawnień, bo – jak sam stwierdził – nie ukończył jeszcze kursu na prawo jazdy.

Wkrótce młody człowiek odpowie za wykroczenia i jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here