Pijany za kółkiem dostawczaka

Ponad 2 promile w organizmie miał 37-letni chełmianin, którego po obywatelskim zgłoszeniu ujęli włodawscy policjanci. Pijany i bezmyślny kierowca samochodu dostawczego, z sądowym zakazem na koncie, wpadł w Okunince.

Około godziny 13:30, w niedzielę (12 września), dyżurny KPP Włodawa otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po Okunince porusza się najprawdopodobniej pijany kierowca Peugeota Boxera.

– Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 37-letni chełmianin. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Na dodatek podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – informuje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Chełmianinowi grożą 2 lata pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz drugie tyle za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Do tego dochodzą konsekwencje finansowe. O losie 37-latka zdecyduje sąd.

– Postawa osoby, która zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i poinformowała o zagrożeniu, jakie stwarzał nietrzeźwy na drodze, może być uznana za godną naśladowania. Pijani kierowcy stanowią duże niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. Tylko zdecydowana reakcja może zapobiec nieszczęściu – podkreśla sierż. szt. Tadyniewicz. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here