Plac wizytówką wsi

Mieszkańcy Wielkiego Łanu i turyści odwiedzający gminę Stary Brus mogą już korzystać z nowiutkiego placu zabaw. Usytuowana w centrum miejscowości instalacja cieszy się dużym powodzeniem.

Gmina Stary Brus realizuje projekt pn. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Jego celem jest poprawa infrastruktury rekreacyjnej w gminie poprzez utworzenie placu zabaw w miejscowości Wielki Łan.

– Chcemy, by teren z placem zabaw pełnił rolę centrum wsi i był jej wizytówką – mówi wójt Paweł Kołtun. – Tuż przed długim weekendem majowym firma SIMBA S.C., która wygrała postępowanie na wyłonienie wykonawcy, dokonała już instalacji wszystkich urządzeń. Plac zabaw składa się z 9 elementów m. in. zestawu zabawowego, karuzeli, huśtawek, bujaków, linarium. Dodatkowo została zamontowana ławka i kosz na śmieci.

Mam nadzieję, że plac będzie się cieszył dużą popularnością zarówno dla mieszkańców gminy, jak i gości przejeżdżających i korzystających z ścieżek rowerowych. Całkowity koszt to niemal 40 tys. zł  (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here