Pływalnia pod znakiem zapytania?

Wszystko wskazuje na to, że miasto Chełm nie zdoła zrealizować wszystkich inwestycji zaplanowanych na bieżący rok. Prezydent zapowiedział, że niezagrożone są przedsięwzięcia drogowe, na które samorząd pozyskał dofinansowanie. Jakie natomiast zadania zostaną przesunięte na przyszły rok lub następne lata, wciąż nie wiadomo. Wydaje się, że jednym z nich może być rozbudowa pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8.

Gdyby nie przebudowa ul. Dreszera oraz trwające prace przy przebudowie krajowej „Dwunastki”, można by odnieść wrażenie, że w Chełmie nie są realizowane żadne inwestycje, mimo że w budżecie miasta na 2020 rok znalazła się rekordowa ilość przedsięwzięć.

Dziś wiadomo już, że ze względu na pandemię koronawirusa część zaplanowanych inwestycji raczej nie dojdzie do skutku, bo samorząd nie będzie miał pieniędzy na ich realizację. Spadają dochody, miasto już dostało mniejsze wpływy z udziałów w PIT, a przecież…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 20.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.