Pływanie w aquparku od 11 czerwca?

Z niektórych atrakcji w Chełmskim Parku Wodnym można już korzystać. W najbliższym czasie zaplanowano otwarcie strefy basenowej. Potrzebna jest na to zgoda sanepidu.

W ubiegłym tygodniu pracownicy Chełmskiego Parku Wodnego szykowali się do ponownego otwarcia obiektu. Od 6 czerwca rząd pozwolił na otwarcie basenów, ale w chełmskim aquaparku nie było to jeszcze możliwe.

Pobrano próbki wody do badań, a wyniki mają być znane na początku tego tygodnia. Dopiero wtedy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie można wystąpić do sanepidu o pozwolenie na uruchomienie basenów. Na początek umożliwiono klientom korzystanie z saun, gry w squasha i kręgle.

– Wdrożyliśmy wszelkie procedury i działamy zgodnie z wszelkimi wytycznymi, aby zapewnić klientom bezpieczeństwo – mówi Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uzyskamy pozwolenie z sanepidu, całą strefę basenową zechcemy otworzyć od 11 czerwca.

Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, w strefie basenowej – jak mówi prezes Juszczak – jednocześnie będzie mogło przebywać ponad 100 osób, a 25 w saunach. (t)