Po burzy będzie spokój

– Zatrudnienie kierownika gospodarczego w Szkole Podstawowej w Wierzbicy było konieczne – zapewnia Marzanna Jakuta, dyrektor placówki i przekonuje, że nie szuka oszczędności kosztem pracowników. – Żaden z pracowników administracji i obsługi nie ma obniżonych etatów w szkole. Po zamieszaniu wywołanym nowym arkuszem organizacyjnym do placówki zaczyna wracać spokój?

Nauczyciele ze szkoły w Wierzbicy poskarżyli się nam kilka tygodni temu, że dyrektor placówki z jednej strony szuka oszczędności i ucina im godziny dydaktyczne, a z drugiej zatrudnia nową osobę na stanowisko kierownika administracyjnego. A przy okazji szukania oszczędności na połówki etatów miała przejść część obsługi szkoły, m.in. sprzątaczki.

Pisaliśmy jednocześnie, że wydatki na oświatę w gminie rosną od 2014 roku a subwencja spada. Zatem szukanie oszczędności jest nie tylko zasadne, ale wręcz konieczne. Obiecaliśmy także, że gdy tylko dyrektor odniesie się do powyższych zarzutów, wrócimy do sprawy.

– W Szkole Podstawowej w Wierzbicy nie ma stanowiska kierownika administracyjnego. Natomiast zatrudniłam kompetentną osobę na stanowisku kierownika gospodarczego. Jest to stanowisko, jakie występuje w schemacie organizacyjnym każdej szkoły publicznej. Kierownik gospodarczy jest bezpośrednim przełożonym pracowników obsługi (konserwatorzy, woźni, sprzątaczki, kierowcy, palacze, kucharki, pomoce kuchenne, intendenci) oraz…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 29.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here