Pobił, okradł i dilował

Mieszkaniec powiatu włodawskiego został aresztowany przez parczewskich policjantów. 23-latek jednego dnia dokonał rozboju i pobicia, a jakby tego było mało, znaleziono przy nim znaczne ilości narkotyków, w tym mefedronu i amfetaminy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W minioną niedzielę (3 kwietnia) dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło na terenie miasta. – Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został zaatakowany i pobity przez swojego znajomego – informuje starszy sierżant Ewelina Semeniuk z KPP w Parczewie. – Przybyli na miejsce funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że został zaatakowany w drodze do pracy. Agresor poprosił go początkowo o pieniądze, które rzekomo zgłaszający był mu winien.

Gdy ten odpowiedział, że nie ma, napastnik uderzył go w twarz i wyrwał telefon komórkowy, po czym jako pasażer wsiadł do stojącego w pobliżu pojazdu i odjechał. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania za sprawcą. W trakcie patrolu szybko natrafili na opisywanego przez pokrzywdzonego mężczyznę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie podjętych czynności w pobliżu miejsca zdarzenia został również odnaleziony skradziony telefon. W trakcie prowadzonych przez kryminalnych czynności na jaw wyszły kolejne fakty. Zatrzymany 23-latek miał też na sumieniu udział w pobiciu innego mężczyzny z powiatu parczewskiego, do którego doszło również tego samego dnia. Ponadto z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna miał również dokonać przestępstw przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomani.

23-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, udziału w pobiciu oraz naruszeniu przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w tym posiadanie oraz obrót znaczną ilością środków psychotropowych w postaci mefedronu i amfetaminy. Na wniosek śledczych oraz prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat więzienia. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here