Pogadanka online

Świdniccy policjanci uczą dzieci zasad bezpieczeństwa przez internet

Nie mogą spotkać się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, więc spotykają się z nimi online. Mowa o świdnickich policjantach, którzy za pomocą internetu przypominają uczniom o zasadach bezpieczeństwa. Ostatnio udział w e-pogadance wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.


Z uczniami klasy piątej i siódmej spotkała się specjalistka do spraw nieletnich kom. Magdalena Szczepanowska Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić.

Zwróciła również uwagę na zachowania rówieśnicze oraz omówiła zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśniła, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób zapanować nad ich rozpowszechnianiem.

Funkcjonariuszka radziła młodzieży, gdzie szukać pomocy, będąc ofiarą agresji w sieci oraz jak postąpić, gdy jesteśmy jej świadkami. Przypomniała uczniom również, że niewłaściwe korzystanie z sieci może mieć skutki prawne i finansowe.
(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here