Pójdzie w ślady Lewandowskiego?

Kuba Adamczyk, 15-latek z Włodawy, robi zawrotną piłkarską karierę. Właśnie przed kilkoma dniami jego drużyna juniorów AKS SMS Łódź awansowała do Centralnej Ligi Juniorów, w której grają najlepsi piłkarze w tym wieku w Polsce. Zawodnik rodem z Włodawy znalazł się już na celowniku najlepszych polskich klubów, w tym Piasta Gliwice.

Pochodzący z Włodawy Kuba Adamczyk (rocznik 2006) to jeden z najlepiej zapowiadających się młodych piłkarzy. Świadczą o tym nie tylko opinie trenerów, ale przede wszystkim przebieg jego dotychczasowej kariery. Zaczynał w sezonie 2015/2016 we Włodawiance. Jego talent szybko jednak dostrzegł Górnik Łęczna, w którym rozegrał następny sezon. Po roku, w sezonie 2018/2019, grał już w Motorze Lublin, z którą to drużyną został mistrzem województwa i reprezentantem kadry województwa.

Następnie przeniósł się do Łodzi, gdzie w kolejnym sezonie (2019/2020) z AKS SMS Łódź zajął trzecie miejsce w tabeli wojewódzkiej. Teraz jego łódzka drużyna awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-15 (to najwyższy poziom rozgrywek w Polsce) – do grupy A, w której zmierzą się z zespołami: Legia Warszawa, Escola Varsovia, Polonia Warszawa, Znicz Pruszków, Kosa Konstancin (akademia byłego reprezentanta Polski Romana Koseckiego), Jagiellonia Białystok.

Kuba jest zawodnikiem, a zarazem kapitanem drużyny ogólnopolskiego projektu Kadra Magia Futbolu z siedzibą w Krakowie (jest to projekt skupiający się na wyszukiwaniu oraz promowaniu najlepszych zawodników z rocznika 2006 w Polsce). Za dotychczasowe osiągnięcia zostało przyznane mu stypendium sportowe w wysokości 1500 zł, które w całości zostanie pokryte z projektu K.M.F. Do tej pory w oficjalnych meczach zaliczył 79 występów w podstawowym składzie, 72 asysty oraz 31 zdobytych bramek. Młody piłkarz rodem z Włodawy jest w kręgu zainteresowań takich piłkarskich marek, jak np. wielokrotny mistrz Polski Widzew Łódź.

Został tam nawet zaproszony na testy, jednak z powodu pandemii zostały przesunięte na późniejszy termin. Także inny klub, niedawny mistrz Polski Piast Gliwice, jest Kubą żywo zainteresowany. – Niedawno zostałem zaproszony tam na testy – mówi młody piłkarz. – Odzew był bardzo szybki. Trenerzy byli pod wrażeniem, więc możliwe, że wkrótce będę musiał się przenieść na Śląsk – dodaje Kuba. Obecnie skupia się jednak ma treningach (ma ich nawet 10 tygodniowo) i nauce. – W szkole idzie mi bardzo dobrze, więc po skończeniu podstawówki nie powinienem mieć problemów z dostaniem się do wybranej szkoły średniej.

W jakim mieście będzie się znajdowała, jeszcze nie wiem. Docelowo chcę pójść w ślady Roberta Lewandowskiego i grać w Bundeslidze – tłumaczy. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Adamczyk jest w kręgu zainteresowań Stali Rzeszów. Jednak decyzja, co do dalszej przyszłości Kuby zapadnie po wiosennej rundzie rozgrywkowej. Jest wyraźna szansa na to, że nastoletni włodawianin pójdzie w ślady Roberta Lewandowskiego. Oby. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here