Pokonały mistrzynie Polski oraz toruńskie Katarzynki i to w ich halach!

Amerykanka Feyonda Fidzgerald poprowadziła Pszczółki zarówno do wygranej nad mistrzyniami Polski Ślęzą Wrocław jak i nad toruńskimi Katarzynkami. W pierwszym ze spotkań zdobyła 19 punktów, w drugim 20

Koszykarki Pszczółki odniosły w minionym tygodniu dwie cenne, niespodziewane, wyjazdowe wygrane! Najpierw, w czwartek podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego pokonały w zaległym meczu 9. kolejki we Wrocławiu mistrzynie Polski Ślęzę 73:68, a następnie dwa dni później uporały się w Toruniu z Energą (74:63).

Oba spotkania były niezwykle emocjonujące i zacięte. We Wrocławiu prowadzenie zmieniało się aż 31 razy, a 13-krotnie na tablicy wyników pojawiał się remis. Ślęza prowadziła przez niespełna 17 minut, Pszczółka prawie 18.
Jeszcze na niespełna cztery minuty przed końcem wrocławianki wygrywały 66:61. Tyle tylko, że kolejnych siedem punktów zdobyły nasze akademiczki. O zwycięstwie lublinianek przesądziła „trójka”, którą na pięć sekund przed końcową syreną trafiła Kateryna Dorogobuzowa.
W sobotnim meczu w Toruniu pierwsza kwarta zakończyła się siedmiopunktowym prowadzeniem gospodyń i wydawało się, że to one będą kontrolować sytuację. Kluczowa była jednak druga część meczu, którą Pszczółki wygrały różnicą aż 19 punktów! To zupełnie odmieniło losy spotkania. Druga połowa była wyrównana, ale to zespół z Lublina ciągle był nieznacznie lepszy. Ostatecznie wygrał 74:63, notując czwarte zwycięstwo z rzędu!
W kolejnym meczu, 17 grudnia o godz. 17 Pszczółki zagrają u siebie z Ostrovią.

Ślęza Wrocław – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

68:73 (20:18, 12:15, 21:22, 15:18)
Ślęza: Kastanek 30 (6×3), Zoll-Norman 15 (3×3), Ajduković 14, Kaczmarczyk 3, Perez 1 oraz Treffers 3, Boonstra 2, Sklepowicz 0, Sosnowska 0, Szybała 0.
Pszczółka: Fidzgerald 19 (1×3), Ugoka 16, Witkowska 12, Butulija 7, Dobrowolska 2 oraz Dorogobuzowa 10 (2×3), Cebulska 4, Mistygacz 3 (1×3).
Energa Toruń – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
63:74 (19:12, 10:29, 17:15, 17:18)
Energa: Cain 17, Skobel 11 (1×3), Rasheed 7 (1×3), Grigalauskyte 4, Mansfield 3 (1×3)oraz Uro-Nilie 9 (1×3), Hornbuckle 8, Tłumak 4, Maliszewska.
Pszczółka: Fidzgerald 20, Ugoka 16, Butulija 15 (2×3), Witkowska 6, Dobrowolska oraz Dorogobuzowa 9 (2×3), Cebulska 5 (1×3), Mistygacz 3 (1×3).

Pozostałe mecze 12. kolejki Basket Ligi Kobiet: PGE MKK Siedlce – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 61:71 * Ostrovia Ostrów Wlkp. – Enea AZS Poznań 75:79 * AZS AJP Gorzów Wlkp. – Widzew Łódź 73:44. mecze: Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław i CCC Polkowice – Basket 90 Gdynia zakończyły się po zamknięciu tego wydania

1. Wisła 11 21 824-623
2. Artego 10 19 830-659
3. Basket 11 18 863-763
4. Ślęza 10 18 731-649
5. Pszczółka 11 18 769-733
6. AZS AJP 11 17 812-738
7. CCC Polkowice 10 16 779-701
8. Energa 10 15 690-693