Pół miliona zamrożone

Koronawirus daje się we znaki również chełmskim klubom sportowym. Prezydent Jakub Banaszek podjął decyzję o zmniejszeniu o połowę kwoty przeznaczonej na upowszechnianie kultury fizycznej. Kluby dostaną w sumie 500 tys. zł. Drugie pół miliona zostało zamrożone.

Takiego rozstrzygnięcia można było spodziewać się, po tym, jak na terenie całej Polski wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Wzrost liczby zachorowań i rozprzestrzenianie się koronawirusa zmusza do podejmowania trudnych, często niepopularnych, lecz koniecznych decyzji.

W piątek, 20 marca, prezydent Chełma, Jakub Banaszek postanowił o połowę zmniejszyć kwotę przeznaczoną dla chełmskich klubów sportowych na upowszechnianie kultury fizycznej. W budżecie miasta na 2020 rok na ten cel zaplanowano rekordową kwotę 1 mln zł, choć wcześniej wszystko wskazywało, że kluby dostaną w sumie 500 000 zł. Po licznych apelach działaczy sportowych prezydent w styczniu br. ostatecznie zwiększył pieniądze na sport.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 23.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.