Połakomili się na kartę

Dobiegająca 70-tki para z gminy Wola Uhruska wkrótce stanie przed sądem. Odpowiedzą za kradzież karty płatniczej z domu swojego znajomego. Od razu skorzystali z łupu, płacąc kartą za zakupy w miejscowych sklepach. Grozi im do 10 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu włodawscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca gminy Wola Uhruska o kradzieży karty bankomatowej z jego mieszkania. – Zajmujący się sprawą kryminalni ustalili, że sprawcami przestępstw jest najprawdopodobniej dwoje mieszkańców gminy Wola Uhruska: 68-letnia kobieta i jej o 2 lata młodszy znajomy – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Jak się okazało, osoby te przy użyciu skradzionej karty łącznie dokonały 5 transakcji – płatności metodą zbliżeniową, na łączną kwotę ponad 170 złotych. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Woli Uhruskiej zatrzymali podejrzewanych o ten czyn i przedstawili im zarzuty.

Za te czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że dokonanie płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here