Policjanci zbierali nakrętki

W ubiegłym tygodniu policjanci przekazali kolejną partię nakrętek Lubelskiemu Hospicjum dla dzieci imienia Małego Księcia. Wielką zbiórkę zorganizowała policjantka z włodawskiej komendy, która do akcji zaprosiła nie tylko mundurowych, ale też strażaków, a nawet panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

– Włodawska policjantka – aspirant sztabowy Magdalena Marszałek-Psuj przyłączyła się do „Zakręconej akcji” i koordynuje ją we włodawskiej komendzie pod hasłem: „Idziemy na rekord w czynieniu dobra” – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Do wzięcia udziału w inicjatywie zachęciła swoich kolegów i koleżanki z komendy i jednostek podległych, a także funkcjonariuszy z innych jednostek w kraju, którzy pełnią służbę w powiecie włodawskim w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

Ponadto we włodawską akcję zaangażowały się: Komenda Powiatowa Policji w Parczewie, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna we Włodawie oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Pliszczyna. Dzięki środkom otrzymywanym z przekazywanych nakrętek podopieczni hospicjum mogą spełniać swoje marzenia, między innymi organizowane są dla nich i ich rodzin różne wyjazdy.

Pragniemy zachęcić jak najwięcej osób do tej akcji, żeby w ten sposób pomóc najmłodszym, którzy tego wsparcia potrzebują. Osoby zainteresowane, które chcą przyłączyć się do akcji mogą zostawiać nakrętki zarówno w siedzibie Komendy Powiatowej Policji we Włodawie jak i jednostkach podległych: Komisariacie Policji w Urszulinie oraz Posterunku Policji w Woli Uhruskiej – dodaje pani rzecznik. (bm)

1 KOMENTARZ

  1. Piękna akcja! Chwała dla Policji! Ale przy premiach jakie były w tym roku, lepiej było zrobić zrzutkę po skromne 50zł. Na kilogram nakretek trzeba kilka litrów ok 5 . A cena kilograma to ok 50 gr (chyba że podrożały). Więc wielka akcja zakończyła zbiórką kilkudziesięciu zlotych. A koszt paliwa po zbiór nakrętek na kilkaset złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here