Pomagają przy każdej okazji

Zakład Karny we Włodawie promuje i wspiera ideę honorowego oddawania krwi. Dlatego przy każdej okazji pomaga ratować ludzkie życie, ostatnio uczestnicząc w akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwosciPomaga.

Po raz kolejny funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie pomagali poprzez honorowe oddawanie krwi. – Akcja „Służymy pomocą – mamy to we krwi” jest ogólnopolską akcją honorowego oddawania krwi z okazji Święta Służby Więziennej i była zorganizowana po raz szósty – mówi por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie. – Jej celem jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych oraz bankach krwi. Organizatorem akcji był dyrektor generalny Służby Więziennej i zespół ds. popularyzacji honorowego krwiodawstwa w Służbie Więziennej.

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego we Włodawie oddają potrzebną krew, niektórzy regularnie od wielu lat. Tegoroczna zbiórka w ramach akcji „Służymy pomocą – mamy to we krwi” rozpoczęła się 8 stycznia i trwała do 8 marca br. W tym okresie nasi funkcjonariusze oddali blisko 7 litrów krwi – podsumowuje kapitan. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here