Pomóżmy sprzątać Bug

Bug jest najbardziej dziką i tajemniczą rzeką Europy. Niestety, jego brzegi są też mocno zaśmiecone. Sytuację zmienić ma tegoroczna edycja Operacji Czysta Rzeka. Jej głównym założeniem jest posprzątanie jak największego obszaru leżącego wzdłuż rzeki.

Zapraszamy do włączenia się w największą akcję sprzątania rzek i okolic – zachęca Iza Sałamacha ze sztabu głównego Operacji Czysta Rzeka. – Wielki plan sprzątania brzegów Bugu i okolic rzeki rusza w 2021 roku po raz trzeci. To największa i jednocześnie pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce. Operacja po raz pierwszy odbyła się w 2019 roku.

Wówczas ponad 2000 wolontariuszy z całej Polski zebrało prawie 55 ton śmieci. W ubiegłym roku akcja odbyła się jedynie częściowo ze względu na ogłoszenie sytuacji epidemicznej w naszym kraju związanej z koronawirusem. Przekształciła się wówczas w akcję Operacja Rzeka dla Szpitali, w ramach której wsparcie otrzymały lokalne ośrodki medyczne.

W tym roku obędzie się w oparciu o podstawowe założenia, jednak przy uwzględnieniu wszelkich obostrzeń związanych z COVID-19. Rejestracja sztabów startuje 5 marca i już tradycyjnie odbędzie się drogą elektroniczną na stronie www.operacjarzeka.pl. Do akcji można dołączyć na dwa sposoby: założyć własny sztab lub dołączyć do już istniejącego w Twojej okolicy. Rejestracja odbywa się online za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej. Zgłoszenia sztabów będą przyjmowane już od 5 marca. Sztab założyć może każdy, wymagane jest jedynie, by taka osoba ukończyła 18 lat. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here