Pomóżmy uratować ojca trójki dzieci

Strażak-ochotnik z gminy Hanna przez całe dorosłe życie pomagał innym. Dziś czeka go najważniejsza walka – o własne życie. Wykryto u niego złośliwy nowotwór zatoki szczękowej. W najbliższym czasie czeka go bardzo skomplikowana operacja. Leczenie jest bardzo kosztowne, więc rodzina prosi o pomoc w uratowaniu życia ojca trójki dzieci.

Piotr Ignatiuk z gminy Hanna ma 40 lat. – Jest niezwykle towarzyską i kontaktową osobą. Zawsze w miarę możliwości pomagał rodzinie, znajomym, a teraz sam potrzebuje naszego wsparcia. Ma jeszcze całe życie przed sobą i troje dzieci do wychowania. Zrobię wszystko, by go uratować! – mówi pani Renata, partnerka strażaka. – Jak dotąd wiedliśmy spokojne i dobre życie. Jesteśmy 5-osobową rodziną, mamy dwóch synów i małą córeczkę. Choć nie zawsze było łatwo, bo wychowanie trójki dzieci nie jest prostym zadaniem, jednak muszę przyznać, że naprawdę dobrze sobie radziliśmy. Byliśmy naprawdę szczęśliwi. Niestety, wszystko zmieniło się w kwietniu 2022 roku. Wtedy nasze spokojnie życie wywróciło się do góry nogami i już nigdy nie będzie takie same… – pisze kobieta.

Wtedy jej partner zaczął się gorzej czuć. Gdy jego stan się nie poprawiał, postanowił umówić się na wizytę lekarską. Jednak ani on, ani nikt inny nie spodziewał się, że z gabinetu wyjdzie z taką diagnozą – podejrzeniem raka. Kolejne badania i konsultacje nie pozostawiły żadnych złudzeń. U Piotra wykryto nowotwór złośliwy zatoki szczękowej. Cała rodzina była w szoku.

– Od razu wdrożyliśmy leczenie, tak jak zalecali lekarze – opowiada pani Renata. – Obecnie Piotrek jest już po czterech chemiach, niedługo przejdzie także operację usunięcia guza, części szczęki, nosa i policzka. Zabieg będzie naprawdę skomplikowany, dlatego musimy liczyć się z ryzykiem usunięcia oka. Niestety, dotychczasowe leczenie, jak i przyszłe dojazdy do szpitala są bardzo kosztowne, a nam zaczyna brakować środków. Dlatego nie mamy wyboru i prosimy Was o pomoc! Sami nie damy rady – jesteście naszą ostatnią nadzieją! – apeluje do ludzi na stronie fundacji siepomaga.pl mieszkanka gminy Hanna.

Pana Piotra czeka nie tylko bardzo trudna operacja, ale również długa i żmudna rehabilitacja, być może również operacje plastyczne twarzy. To wszystko pochłania mnóstwo środków, a obecnie rodzina nie jest w stanie pokryć wszystkich wydatków z własnej kieszeni. Stąd jej dramatyczny apel. Jeśli ktoś z Państwa będzie chciał pomóc, wystarczy wejść na stronę www.siepomaga.pl i wpisać tytuł zbiórki „Ojciec trójki dzieci kontra nowotwór! Pomocy!” Wsparcia można dokonać poprzez wykonanie przelewu, wysłanie wiadomości sms lub przekazanie 1,5 procenta podatku. (bm)