Porządkowali i uczcili pamięć pomordowanych

Takich inicjatyw potrzeba jak najwięcej. Nadleśnictwo Sobibór zorganizowało akcję sprzątania leśnych odcinków poboczy dróg. Wsparło też konkurs skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem było upamiętnienie zamordowanych w Katyniu Polaków.

– Nadleśnictwo Sobibór po raz kolejny ruszyło z akcją edukacyjną #NIEWYRZUCAJ – mówi Dariusz Filipczak, nadleśniczy Nadleśnictwa Sobibór. – W ramach tego wydarzenia, w dniach 22 i 25 kwietnia odbyło się sprzątanie lasów przy drogach publicznych na odcinku 10 kilometrów, dzięki czemu zebrano pół tony śmieci. Dodatkowo uczestnicy akcji wzięli udział w głównym zajęciu, które na wiosnę towarzyszy leśnikom czyli sadzeniu lasu. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami ze szkół w Orchówku, Hańsku i Włodawy.

Przedsięwzięcie mogło zostać zorganizowane dzięki współpracy służb mundurowych, tj. Służby Więziennej wraz z wiceministrem sprawiedliwości, Marcinem Romanowskim, Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz Zarządem Dróg Powiatowych we Włodawie, służbą leśną, OSP Okuninka i Stowarzyszeniem Odkrywców Ziemi Włodawskiej.

Do posprzątania pozostało kolejne 10 kilometrów poboczy, dlatego akcja będzie kontynuowana przez leśników w sobotę 7 maja od godziny 8.30 – miejscem zbiórki będzie parking leśny, znajdujący się bezpośrednio przy drodze nr 812 w miejscowości Osowa, w leśnictwie Podlaski. Zapraszamy wszystkich do wspólnego działania na rzecz poprawienia wizerunku naszej okolicy – zachęca Filipczak.

Finałem sobotniej akcji była gala podsumowująca wojewódzki konkurs organizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku pt. „Katyń… ocalić od zapomnienia”. W sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Hańsku zebrali się uczniowie z opiekunami, gminne władze oraz goście. Wśród nich wiceminister Marcin Romanowski, nadleśniczy Dariusz Filipczak, starosta włodawski Andrzej Romańczuk, wójt Hańska i reprezentanci włodawskiego Stowarzyszenia Rodzina Katyńska. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here