Posprzątali wieś

Do naszej redakcji dotarła wiadomość, że liczna grupa zamaskowanych osobników – dorosłych i młodzieży – nie wiedząc czemu, zbiera śmieci w Bytyniu (gm. Wola Uhruska). Sprawdziliśmy u źródeł. Okazało się, że to członkowie Rady Sołeckiej z grupą młodych ludzi robili wiosenne porządki.

Co roku członkowie rady sołeckiej z Bytynia podejmują trud uprzątnięcia tzw. odpadów stałych ze wsi i okolic miejscowego cmentarza. Efekty, niestety, zawsze są podobne: pełne worki plastikowych opakowań, butelek, papieru itp. Młodzi ludzie pytani o inicjatywę odpowiadają krótko: Samo się nie sprzątnie!

Chłopcy odmówili pamiątkowego zdjęcia na tle czarnych worków. Jeden z nich stwierdził: „Wstyd nam za ziomali, którzy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie”. Dziewczęta z kolei, z właściwą sobie kokieterią odrzekły, że w maskach sobie fotek nie zrobią. Tak na poważnie, inicjatywa Rady Sołeckiej wsi Bytyń jest godna szczególnego uznania i naśladowania, bo to i proekologiczne i jakże wychowawcze. Co ważne, z roku na rok śmieci zbiera się coraz mniej. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here