Poświęcili nowy sprzęt

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrykach miała szczególne powody do świętowania. Nie dość, że od 1 maja została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, to jeszcze może cieszyć się z nowiutkiego samochodu, którego poświęcenie, z wielką pompą, odbyło się kilka dni temu.

W sobotę (8 maja), m.in. w obecności senatora Józefa Zająca, wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie brygadiera Pawła Basaja oraz wójta gminy Wyryki Mirosława Torbicza w kaplicy w Wyrykach odprawiono mszę św. w intencji strażaków, po której miejscowy proboszcz ks. Adam Haraszczuk poświęcił średni samochód strażacki jednostki OSP w Wyrykach.

Pojazd został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Wójt przekazał szczególne podziękowania przedstawicielowi Ministerstwa Sprawiedliwości za okazane wsparcie, a strażakom wierną replikę Stara 244, który przez wiele lat służby był doskonale znany mieszkańcom Wyryk i okolicznych miejscowości. Miłą niespodzianką był okazjonalny tort przygotowany dla strażaków przez miejscowe gospodynie.

Z dniem 1 maja 2021 roku jednostka OSP w Wyrykach została decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Jest to potwierdzenie bardzo dobrego przygotowania zarówno w zakresie sprzętu, jakim dysponuje dana jednostka OSP jak i wyszkolenia jej strażaków, oznacza też zwiększone wymagania i nowe obowiązki. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here